Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs un Francijas ārlietu ministre Katrīna Kolonā tikšanās laikā Rīgas pilī. (Foto: Ieva Leiniša/LETA)

Francija ir tuvs Latvijas sabiedrotais, uzsver Valsts prezidents

Sabiedrība
29. septembrī 12:47 2023. gada 29. septembrī 12:47
  Jauns.lv/LETA
Francija ir tuvs Latvijas sabiedrotais, piektdien Rīgas pilī tiekoties ar Francijas Eiropas un ārlietu ministri Katrīnu Kolonā, uzsvēra Latvijas prezidents Edgars Rinkēvičs.

Kā informēja Rinkēviča padomnieks Mārtiņš Drēģeris, puses tikās, lai pārrunātu divpusējo sadarbību, reģiona drošību un aktuālos ārpolitikas izaicinājumus.

Tikšanās laikā Valsts prezidents uzsvēra Francijas kā Latvijas tuvas sabiedrotās nozīmi un izteica pateicību par Francijas iesaisti Baltijas valstu drošības stiprināšanā.

Tostarp Rinkēvičs izteica gandarījumu par vizītes laikā parakstīto Latvijas-Francijas Rīcības plānu 2023.-2027. gadam, kas veicinās partnerību starp abām valstīm dažādās jomās, sevišķi izglītībā, ekonomikā un enerģētikā. Valsts prezidents īpaši atzīmēja ekonomiskās sadarbības potenciālu starp Latviju un Franciju.

"Novērtējam Francijas uzņēmumu aktīvu dalību "Rail Baltica" projektā, kā arī saredzam labu potenciālu sadarbībai atjaunojamo energoresursu ražošanā," pauda Rinkēvičs.

Sarunā puses pārrunāja arī abu valstu atbalstu Ukrainai un Krievijas atbildību par agresiju un pastrādātajiem noziegumiem pret Ukrainu.

Latvijas prezidents uzsvēra, ka esošajā ģeopolitiskajā situācijā ir būtiski stiprināt demokrātiju un tiesiskumu. Amatpersonas arī pārrunāja situāciju Gruzijā un Moldovā un šo valstu vadības un sabiedrības nostāju attiecībā uz vēlmi iestāties Eiropas Savienībā.

Citi šobrīd lasa

FOTO: draugi un talanta cienītāji mākslinieciski akadēmiskā gaisotnē sveic Robertu Koļcevu ar izstādes atklāšanu
FOTO: Valmieras teātris atzīmē simtgadi un sumina aizvadītās sezonas labākos māksliniekus
FOTO: Grenādas piekrastē izveidots iespaidīgs zemūdens skulptūru parks, kuru “novērtē” astoņkāji, krabi un rajas
Pievienot komentāru