Akmens torņa sienas atjaunotas tā, lai pēc darbu pabeigšanas, tās droši varētu izmantot alpīnisma treniņiem un vienlaikus novērstu bīstamību bērniem. (Foto: Rīgas dome)

Noslēdzies sarežģītākais Dauderu parka vēsturiskā torņa būvdarbu posms

Sabiedrība
29. septembrī 15:45 2023. gada 29. septembrī 15:45
  Jauns.lv/LETA
Noslēdzies sarežģītākais Dauderu parka vēsturiskā torņa būvdarbu posms, informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļa.

Šonedēļ torņa atjaunošanā tiek atzīmēto spāru svētki. Torņa izbūve jeb mākslīgo pilsdrupu atjaunošana ir viens no vērienīgākajiem parka pārbūves darbiem projekta 3. kārtā, kuru paredzēts izmantot kā skatu laukumu un alpīnisma treniņiem.

Dauderu parka rekonstrukciju plānots pabeigt vēl šajā būvniecības sezonā.

Vēl nepieciešams veikt torņa fasādes un iekšējās apdares darbu, iekšējo elektrotīklu izbūvi un metāla vītņu kāpņu montāžu.

Akmens torņa sienas atjaunotas tā, lai pēc darbu pabeigšanas, tās droši varētu izmantot alpīnisma treniņiem un vienlaikus novērstu bīstamību bērniem. Torņa iekšpusē paredzēts izvietot Latvijas alpīnisma vēsturei veltītu ekspozīciju, savukārt torņa augšpusē tiek veidots skatu laukums.

Arī Dauderu parka teritorijā turpinās dažādi teritorijas labiekārtošanas darbi - apstādījumu izvietošana un apzaļumošana, soliņu un atkritumu urnu montāža, parka videonovērošanas sistēmas izbūve u.c. Parka rekonstrukciju plānots pabeigt vēl šajā būvniecības sezonā.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta projekta "Dauderu (Aldara) parka pārbūve" kopumā tiek veikta trīs kārtās un pēdējā uzsākta 2021.gada jūlijā

Projekta trešā kārta tiek realizēta ar Rīgas domes finansējumu un tās izmaksas ir 2,49 miljoni eiro. Projekta īstenošanas laikā norit sadarbība ar Latvijas alpīnistu savienību, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Dauderu nodaļu un parkam blakus esošo Rīgas Sarkandaugavas pamatskolu.

Citi šobrīd lasa

Viņam jau 68! Kā šobrīd izskatās Rovans Atkinsons jeb misters Bīns 1
FOTO: draugi un talanta cienītāji mākslinieciski akadēmiskā gaisotnē sveic Robertu Koļcevu ar izstādes atklāšanu
FOTO un VIDEO: "Radio Skonto" ar vērienu nosvin savu 30 gadu jubileju
Tēmas: Rīgas dome
Pievienot komentāru