Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Stokholmā šogad bijušas tikai sešas īstas vasaras dienas

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Pasaulē
2012. gada 25. augustā 09:32 2012. gada 25. augustā 09:32
 
Stokholmā šogad bijušas tikai sešas īstas vasaras dienas, kad gaisa temperatūra pārsniegusi 25 grādus pēc Celsija, secinājuši zviedru meteorologi.

Turpretī pagājušajā vasarā Zviedrijas galvaspilsētā termometra stabiņš 25 grādu atzīmi pārsniedza 28 dienas.

"Mums nav bijuši īsti karstuma viļņi. Gan jūnijā, gan jūlijā temperatūra 25 grādus pārsniedza tikai dažas reizes. Arī lijis daudz," laikrakstam "Dagens Nyheter" norādīja Zviedrijas Meteoroloģijas un hidroloģijas institūta (SMHI) meteoroloģe Līsa Frosta.

SMHI ir apkopojis datus no 1.jūnija līdz 19.augustam.

Malmē Zviedrijas dienvidos šovasar gaisa temperatūra 25 grādus pēc Celsija pārsniegusi deviņas dienas, bet Gēteborgā - tikai piecas dienas.

Eksperti vēso laiku skaidro ar karstuma vilni dienvidos.

"Vidusjūrā bija ļoti spēcīga augsta spiediena sistēma. Tur bija patiešām karsti. Tas ļāva zema gaisa spiediena sistēmai atnākt pie mums, atnesot mums nestabilus laikapstākļus," skaidroja Frosta.

Tomēr šonedēļ Zviedrijā bijušas arī pāris patiešām saulainas dienas. Pirmdien Lundā gaisa temperatūra sasniedza 32,1 grādu pēc Celsija, kas ir augstākā temperatūra, kāda šogad reģistrēta Zviedrijā.

LETA

Citi šobrīd lasa

Einars Repše ar jauno draudzeni dodas lūkot ekspremjera debiju kino
“Vagner” algotnis pastrādā kārtējo slepkavību
VIDEO: Dņipra aiznes māju, dzīvnieki glābjas no plūdiem. Cik liela bija uzspridzinātā HES - salīdzinām ar Pļaviņu HES. 6
Pievienot komentāru