Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Maskavas tiesa patur apcietinājumā pankgrupu, kas uzstājās baznīcā

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Pasaulē
2012. gada 14. martā 17:27 2012. gada 14. martā 17:27
 
Maskavas tiesa trešdien atteikusies atbrīvot divas pankgrupas "Pussy Riot" dalībnieces, nolemjot, ka viņas paturamas pirmstiesas apcietinājumā līdz aprīlim, kad tiks izskatīta viņu lieta.

Pussy riot atbalstītāju mītiņš pie tiesas, kurā nolemts paturēt apcietinājumā grupas dalībnieces.

"Pussy Riot" dalībnieces Nadežda Tolokonnikova un Marija Alekhina tiks tiesātas par huligānismu saistībā ar tā dēvētās "pankzibakcijas" sarīkošanu baznīcā.

Trešdien ārpus tiesas nama policija aizturēja vairākus demonstrantus, kuri bija sapulcējušies, lai protestētu pret Tolokonnikovas un Alekhinas aizturēšanu. Viņu oponenti tikmēr apslacīja demonstrantus ar svētīto ūdeni.

Radikāli noskaņotā meiteņu grupa savās dziesmās vēršas pret Krievijas līdzšinējā premjerministra un topošā prezidenta Vladimira Putina režīmu.

"Pussy Riot" uzstājas publiskās vietās, tostarp Maskavas metro un Sarkanajā laukumā.

Grupas dalībnieces valkā košas seju nosedzošas maskas un neatklāj savus īstos vārdus.

21.februārī piecas "Pussy Riot" dalībnieces uzrāpās uz Maskavas Kristus Glābēja katedrāles altāra un centās nodziedāt dziesmu "Panka lūgšana". Viņu ieceri izjauca katedrāles apsargi.

Meitenēm izdevās aizbēgt, bet policija vēlāk aizturēja četras personas, tostarp vienu vīrieti, kas tiek turētas aizdomās par dalību "Pussy Riot". Divām arestētajām sievietēm policija izvirzīja apsūdzības huligānismā, kas pastrādāts organizētā grupā, kas ir opozīcijas protestētājiem reti izvirzīta apsūdzība.

Sabiedrības domas par incidentu Maskavas Kristus Glābēja katedrālē dalās. Daļa uzskata, ka sievietēm būtu jāpiemēro augstākais iespējamais sods, bet citi izvirzītās apsūdzības uzskata par pārāk skarbām.

Pat Putins ir paudis viedokli par šo gadījumu, norādot, ka viņam radies negatīvs priekšstats par "Pussy Riot".

Tomēr Kremļa Cilvēktiesību padomes priekšsēdētājs Mihails Fedotovs otrdien paziņoja, ka sieviešu pārkāpums būtu klasificējams kā nekrimināls un sodāms ar administratīvo arestu, augstākais, uz 15 diennaktīm.

Trešdien pie tiesas nama notika spraiga vārdu apmaiņa starp prokremliskās jauniešu kustības "Naši" pārstāvjiem un "Pussy Riot" atbalstītājiem. Vēlāk "Naši" izdeva paziņojumu, kurā uzsvēra, ka "Pussy Riot" ekspluatē līdzpilsoņu reliģiskās jūtas.

"Vairums pareizticīgo viennozīmīgi nosoda šos aktus," aģentūrai AFP paziņoja Krievijas Pareizticīgo baznīcas preses pārstāvis.

Krievijā aptuveni 70% iedzīvotāju uzskata sevi par pareizticīgajiem.

VIDEO: Pussy riot skandalozā uzstāšanās baznīcā

Kasjauns.lv/LETA/Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

Kaspars Dimiters kapos atklāj savu karam veltīto dziesmu albumu. FOTO 10
Einars Repše ar jauno draudzeni dodas lūkot ekspremjera debiju kino
VIDEO: Dņipra aiznes māju, dzīvnieki glābjas no plūdiem. Cik liela bija uzspridzinātā HES - salīdzinām ar Pļaviņu HES. 6
Tēmas: Pussy Riot
Pievienot komentāru