Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Krievija atkal apsūdz Igauniju nacisma heroizācijā

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Ārzemēs
2011. gada 9. augustā 22:38 2011. gada 9. augustā 22:38
 
Krievijas Ārlietu ministrija (ĀM) atkārtoti paudusi bažas par nacisma heroizācijas mēģinājumiem Igaunijā, ko šoreiz izraisījusi ekspozīcija Igaunijas Vēstures muzejā.

"Pēdējā laikā Igaunijā turpinās virkne notikumu, kas liecina par ietiepīgu Tallinas nevēlēšanos samierināties ar Nirnbergas Starptautiskā kara tribunāla spriedumu fašismam," teikts otrdien izplatītajā Krievijas ĀM paziņojumā.


Ministrija norāda, ka šoreiz runa pirmām kārtām ir par Igaunijas Vēstures muzejā demonstrēto ekspozīciju, kas veltīta vienam no nacistiskās Vācijas ideoloģijas autoriem, okupēto Austrumu teritoriju ministram Alfrēdam Rozenbergam, kas ir dzimis Tallinā.

"Tas, ka muzeja vadība un Igaunijas Kultūras ministrija ignorēja etnisko minoritāšu organizāciju protestus pret tādu ņirgāšanos par miljoniem bojāgājušo civiliedzīvotāju piemiņu, kurus nogalināt pavēlēja šis Hitlera pakalpiņš, skaidri apstiprina, kādu vēstures uztveri sabiedrībā cenšas panākt Tallina," vēsta Krievijas ĀM.

Krievijas ārpolitikas veidotāji arī uzskata, ka vēlme falsificēt faktus ir saskatāma arī atbalstā tradicionālajām zemessargu militarizētajām sporta sacensībām "Erna", kuru pamatā ir  1941.gada augustā Sarkanās armijas aizmugurē pastāvējušās Abvēra sabotāžas grupas maršruts.

"Šie Hitlera rokaspuiši piedalījās "ass" valstu īstenotajā agresīvajā un uzbrūkošajā karā, kas bija naidīgs pret visām valstīm, kas sākotnēji parakstīja ANO Statūtus. Ir zaimojoši piesegt viņu pastrādātās ļaunprātības, slēpjoties aiz "cīņas par valsts atbrīvošanu," uzsver Krievijas ĀM.

Krievijas ĀM augusta sākumā pauda sašutumu par bijušo leģionāru saietu, kas jūlija beigās notika Igaunijas  ziemeļrietumos Vaivaras pagasta Zilo kalnu (Sinimaed) rajonā, un aicināja Eiropas Savienību (ES) un NATO pievērst uzmanību "nacisma heroizācijai Igaunijā".

Igaunijas ĀM, komentējot Krievijas ĀM otrdienas paziņojumu, uzsvēra, ka tas esot apmelojošs un ļaunprātīgs attiecībā pret Igauniju un neveicina abu valstu attiecību attīstību.

"Mums atkal ir jāuzsver, ka Igaunijas Republika ir nosodījusi visu Igauniju okupējušo totalitāro režīmu noziegumus un nosoda ideoloģiskās manipulācijas par šo tēmu," teica Igaunijas ĀM preses sekretārs.

BNS

Citi šobrīd lasa

"Vainas apziņa padarīs mani traku," sieviete 26 gadus slēpj no vīra noslēpumu
FOTO: Grenādas piekrastē izveidots iespaidīgs zemūdens skulptūru parks, kuru “novērtē” astoņkāji, krabi un rajas
FOTO un VIDEO: "Radio Skonto" ar vērienu nosvin savu 30 gadu jubileju
Pievienot komentāru