Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas karš Ukrainā; okupanti gatavojas ofensīvai Limanas-Kupjanskas virzienā, 36

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Pasaulē
2022. gada 16. oktobrī 08:18 2022. gada 16. oktobrī 08:18 | Papildināts, 28. augustā 04:08
  Jauns.lv
Kopš 2022. gada 24. februāra Krievija īsteno iebrukumu Ukrainā. Kopš kara sākuma ar artilēriju un raķetēm apšaudītas vairākas Ukrainas pilsētas, ik dienu valstī bez mitas skanot trauksmes sirēnām. Bojāgājušo Ukrainas civiliedzīvotāju skaits mērāms vairākos tūkstošos, bet agresorvalsts Krievija ziņas par saviem zaudējumiem neatklāj. Kara dēļ pamest savas mājas un bēgļu gaitās doties nācies miljoniem ukraiņu.

Seko Jauns.lv teksta tiešraidei, lai par jaunākajiem notikumiem uzzinātu pirmais. Teksta tiešraides arhīvs skatāms šeit.

Krievijas agresija Ukrainā

  Okupantu apšaudē Hersonā ievainoti divi komunālo pakalpojumu darbinieki 16:09

Okupanti apšaudījuši Dienvidukrainas pilsētas Hersonu un Mikolajvu, ievainojot komunālo pakalpojumu darbiniekus.

Divi vīrieši, 24 un 68 gadi, ievietoti slimnīcā. Kopš atbrīvošanas 2022. gada novembrī okupanti katru dienu apšauda Hersonu.

 

  Uzbrukumi Krimai ir daļa no plašākas Ukrainas stratēģijas 15:57

Ukraina pastiprinājusi raķešu un bezpilota lidaparātu triecienus Krievijas okupētajā Krimā, iznīcinot ieročus, bāzes un piegādes līnijas. Tā ir daļa no plašākas Kijivas stratēģijas ofensīvā dienvidos, ziņo "Bloomberg".

Iznīcinot uzlabotās pretgaisa aizsardzības sistēmas, kas aizsargā pussalu, Ukraina izmantoja spārnotās raķetes un dronus, lai iznīcinātu kuģus un Krievijas Melnās jūras flotes štābu, kā arī atkaroja urbšanas platformas, kas tika izmantotas radaru darbībām. Līdz ar to Krievijas flote bija vēl ierobežotāka, samazinot Kremļa spējas, aģentūrai pastāstīja anonīma Eiropas amatpersona.

Šīs operācijas ir daļa no plašākas stratēģijas, kas vērsta uz Krievijas piegādes līnijām, loģistiku un spēju veikt ofensīvas operācijas, sacīja amatpersona.

Pastiprinātie triecieni uzsver Ukrainas progresu, pakāpeniski vājinot Krievijas militārās spējas, un kalpo kā atgādinājums par plašāku stratēģisku mērķi: Krimas pussalu, kuru Maskava okupēja 2014. gadā. Taču maz ticams, ka tie šogad ļaus Ukrainai veikt izšķirošu izrāvienu sauszemes karā, sacīja amatpersona.

 

  Tā saucamie "Baltijas antifašisti" mīklaini izsakās par pazudušo Latvijas krievu aktīvistu Pankratovu 15:28

Par šonedēļ neskaidros apstākļos pazudušo pašlaik tiesāto, bijušo Rīgas domes deputātu Ruslanu Pankratovu neskaidri izteikušies no Latvijas uz Krieviju aizmukušie krievu aktīvisti, kuri sevi dēvē par "Baltijas antifašistiem". Vairāk lasi šeit.

  Somija ievieš pastāvīgu robežkontroli, lai valstī neielaistu Krievijas automašīnas 15:11

Ievērojot sankcijas pret Krieviju, Somija ir ieviesusi pastāvīgu robežkontroli, lai nepieļautu Krievijas transportlīdzekļu iebraukšanu tās teritorijā pa sešiem pārrobežu ceļiem no Norvēģijas. Vairāk lasi šeit.

  Krievu fiziķis ierosina vismaz vienu reizi izmēģināt kodolieročus, lai nobiedētu Rietumus 14:53

Nacionālā pētniecības centra Kurčatova institūta prezidents un Politehniskā muzeja prezidents Mihails Kovaļčuks ierosināja izmēģināt kodolieročus Novaja Zemļa arhipelāgā Ziemeļu Ledus okeānā. Pēc viņa domām, kodolizmēģinājumi varētu nobiedēt Rietumvalstis.

Šā gada februārī Putins izdeva pavēli sagatavot izmēģinājumu poligonu Novaja Zemļa iespējamiem Krievijas kodolieroču izmēģinājumiem, ja ASV būs pirmās, kas veiks šādus izmēģinājumus.

Mihails Kovaļčuks ir Putina "maka" Jurija Kovaļčuka brālis. Viņi abi ir Krievijas prezidenta tuvākā loka pārstāvji.

  Daņilovs par ieilgušo karu: ja mēs tagad apstāsimies, uz mums atspēlēsies visi, ne tikai Putins 14:40

Ja Ukraina apstāsies pie šī kara ceļa - tad mūsu valstī atspēlēsies visi, un ne tikai Krievijas diktators Vladimirs Putins, norāda Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes sekretārs Oleksijs Daņilovs.

"Līdz šai dienai neviens nevar mums sniegt skaidru atbildi uz jautājumu, kas ir mūsu uzvara," sacīja Daņilovs.

Viņš norādīja, ka nekad nav dzirdējis, ka mūsu partneri atbalstītu Ukrainu līdz uzvarai. Uzsvars tiek likts tikai uz to, ka "Rietumi mūs atbalstīs mūsu neatkarīgajos lēmumos".

"Mums ir skaidri jāsaprot - viņi iet ar mums uz uzvaru, vai viņi iet ar mums uz noteiktu laiku, un tad viņi skatīsies un izdarīs konkrētus secinājumus," uzsvēra sekretārs.

Viņš arī atzīmēja, ka šobrīd Krievijā un pasaulē notiek notikumi, kas noteikti ir mums labvēlīgi.

  Krievu reperi Ligalize neielaiž Polijas aviokompānijas LOT reisā 14:17

Krievu reperis Ligalize netika ielaists Polijas aviokompānijas LOT reisā. Viņš plānoja nokļūt no Astanas uz Budvu.

Pēc mākslinieka teiktā, aviokompānija atteicās ielaist visus pasažierus ar Krievijas pasēm. Ligalize nosodīja Krievijas iebrukumu Ukrainā.

 

  Okupanti netālu no Tokmakas notriekuši savu iznīcinātāju 13:52

Saskaņā ar provizorisku informāciju krievu iebrucēji netālu no Tokmakas notriekuši savu lidmašīnu Su-35.

 

  Berdjanskā noticis spēcīgs sprādziens. Pilsētā ir problēmas ar gaismu 13:32

Okupētajā Berdjanskā, Zaporižjas apgabalā, piektdien, 29.septembrī, noticis spēcīgs sprādziens. Pilsētā ir problēmas ar gaismu, ziņo "Telegram" kanāls "Berdjansk Sičas".

"Berdjanskas iedzīvotāji ziņo par spēcīga sprādziena skaņu. Tas bija dzirdams Kolonijas mikrorajonā un pilsētas Kalnu daļā," teikts ziņojumā.

Pēc sprādziena ir nestabilaelektroapgāde.

"Spriegums lēkā. Labāk ir atslēgt elektroierīces no tīkla," piebilda telegrammas kanāls.

  Draudi ir ļoti augsti. Krievijas Federācija izvedusi jūrā kuģus 13:10

Krievija ir palielinājusi raķešnesēju klātbūtni Melnajā jūrā. Apšaudes draudi ir ļoti augsti, vēsta Dienvidukrainas aizsardzības spēki.

"Kaujas dežūrā ir trīs raķešnesēju: mazs Buyan-M tipa raķešu kuģis un divas fregates "Admiral Makarov" un "Admiral Essen". Kopējais "Kaļibr" raķešu skaits var sasniegt 24," teikts ziņojumā.

Militārpersonas norāda, ka situācijas saspīlējums ir prognozējams.

"Raķešu draudu līmenis ir ārkārtīgi augsts! Mēs nekrītam panikā, bet operatīvi reaģējam uz uzlidojuma signāliem," norādīja Dienvidu aizsardzības spēki.

  Bija daļa no Krievijas Federācijas elites īpašajiem spēkiem. Atmaskoti diversanti, kas "strādāja" Ukrainā un ES 12:54

Ukrainas Drošības dienests sadarbībā ar Valsts izmeklēšanas biroju atklāja Krievijas elites specvienības pavēlniecību un galvenos diversantus. Viņi pastrādāja skaļas sabotāžas ne tikai Ukrainā, bet arī ES valstīs.

"Drošības dienests un Valsts izmeklēšanas birojs ir noskaidrojuši viena no slepenākajiem Krievijas specdienestiem - Krievijas bruņoto spēku speciālo operāciju spēku - visa pavēlniecības personāla un galveno darbinieku identitātes," teikts Ukrainas Drošības dienesta paziņojumā.

  Ukraiņi līdz 2025. gadam varēs saņemt pagaidu aizsardzību ES 12:28

Ceturtdien Eiropas Savienība (ES) Tieslietu un iekšlietu ministru padomes sanāksmē ministri panākuši politisku vienošanas par lēmumu, kas paredz Ukrainas pilsoņiem un to ģimenes locekļiem līdz 2025. gada 4. martam pagarināt tiesības saņemt pagaidu aizsardzību ES, informēja Latvijas Iekšlietu ministrijā. Vairāk lasi šeit.

  Sekas pēc drona uzbrukuma elektrības apakšstacijai Kurskas reģionā 12:10

 

  Zviedrijā uz 5 gadiem grib notiesāt krievu, kurš okupantiem nodeva Rietumu tehnoloģijas 11:47

Zviedrijas prokurori pieprasījuši piecu gadu cietumsodu krievam Sergejam Skvorcovam, kurš tiek apsūdzēts Rietumu tehnoloģiju nodošanā Krievijas armijai.

 

  Lietuvā stājas spēkā jauni noteikumi auto īpašniekiem ar Krievijā reģistrētām numura zīmēm 11:33

Automašīnām ar Krievijā reģistrētām numura zīmēm, kas Lietuvā ieradušās pirms 2023. gada 11. septembra, valsts un visa ES teritorija ir jāatstāj sešu mēnešu laikā no iebraukšanas dienas, paziņojusi Lietuvas muita.

 

  Putins licis bijušajam vāgnerietim savākt brīvprātīgos karam Ukrainā 11:15

Krievijas diktators Vladimirs Putins licis bijušajam privātās militārās kompānijas "Vagner" štāba priekšniekam Andrejam Troševam izveidot brīvprātīgo vienības, kuras nosūtīt karā pret Ukrainu, ziņo Kremļa "Telegram" kanāls.

Ceturtdien, tiekoties ar bijušo "vāgnerieti" un Krievijas Federācijas aizsardzības ministra vietnieku Junusu-Beku Jevkurovu, Putins atgādināja, ka pats Troševs šādā vienībā karojis vairāk nekā gadu. Vairāk lasi šeit.

 

  Luhanskas apgabalā okupanti gatavojas mobilizēt 17 gadus vecus jauniešus 10:22

Luhanskas apgabalā krievu okupanti grasās savā armijā ņemt nepilngadīgos. Tādējādi intervences darbinieki gatavo līdzīgu mobilizāciju arī okupētajā Hrustaļnijā, vēsta Luhanskas apgabala militārās administrācijas vadītāju Artems Lisogors.

"Hrustaļnijā krievi gatavojas 17 gadus vecu jauniešu mobilizācijai, kuri nākamgad sasniegs pilngadību," sacīja amatpersona.

Administrācijas priekšnieks arī atzīmēja, ka šobrīd iebrucēji šiem nolūkiem veic sagatavošanās pasākumus.

Interventi plāno nosūtīt šos jauniešus uz fronti nākamā gada pavasarī.

"Viņi pārbauda, ​​vai viņi visi ir reģistrēti militārajā reģistrācijas un iesaukšanas birojā un vai viņiem ir veiktas medicīniskās pārbaudes, lai pavasarī pēc iespējas ātrāk varētu nosūtīt uz fronti," skaidroja Lisogors.

  Ukraina: Krievijas dzīvā spēka zaudējumi sasniedz 277 660 karavīrus 10:01

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz piektdienas rītam sasnieguši 277 660 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 340 iebrucēji.

  Eksperts: Krievija gatavojas ilgam karam 09:42

Krievija arvien gatavojas ilgam karam ar Ukrainu, šorīt intervijā TV3 pauda Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra direktors Toms Rostoks, vērtējot stāvokli frontē.

Rostoks atzīmēja, ka Krievija kāpina artilērijas munīcijas un tanku ražošanu, un viņiem diemžēl "daudz kas sanāk". Tāpat Krievijas rīcībā joprojām ir gana lieli naudas līdzekļi, kas ļauj gan daļēji apiet sankcijas savas militārās rūpniecības atbalstīšanai, gan arī iepirkt munīciju uzbrukumiem.

  Lidrobots trāpījis Krievijas apakšstacijai 09:21

Bezpilota lidaparāts nometis sprāgstvielas uz apakšstaciju Krievijas ciematā netālu no robežas, pārtraucot elektroapgādi slimnīcai, paziņojis Kurskas apgabala gubernators Romāns Starovoits, apgalvojot, ka tas bijis Ukrainas lidrobots.

Viņš pavēstīja, ka Ukrainas lidrobots nometis divus spridzekļus uz apakšstaciju Belajā, kas atrodas nepilnus 25 kilometrus no robežas.


Karš Ukrainā sākās, Krievijas prezidentam Vladimirs Putins ceturtdien, 24. februārī, negaidīti sakot runu Krievijas televīzijā, paziņojot par "militāru operāciju" Ukrainā un aicinot Ukrainas armiju "'nolikt ieročus".

"Es esmu pieņēmis lēmumu par militāru operāciju," sacīja Putins neilgi pirms plkst.6 (plkst.5 pēc Latvijas laika). 

Viņš apgalvoja, ka operācijas mērķis ir civiliedzīvotāju aizsardzība un tā ir atbilde uz draudiem no Ukrainas puses. Putins piebilda, ka Krievijai nav mērķis okupēt Ukrainu un ka atbildība par asinsizliešanu gulstas uz Ukrainas '"režīmu".

Putins brīdināja pārējās valstis, ka jebkāds mēģinājums iejaukties Krievijas rīcībā novedīs pie "sekām, kādas tās nekad nav redzējušas".

Saistītās ziņas

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; 3
TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; Ukraina un Krievija strādā pie vērienīgas gūstekņu apmaiņas 16
TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; aicina steidzami evakuēties no Donbasa 5

Citi šobrīd lasa

Uzmācīgās drozofilas: 5 veidi, kā no tām tikt vaļā bez īpašas piepūles
Atklātībā nonāk pirmās Brūsa Villisa fotogrāfijas pēc sievas sniegtās intervijas par aktiera slimības saasināšanos
"Ja kāds atrodas līdzīgā neziņā kā Mairis Briedis," fizikas skolotājs aicina atpakaļ savus bijušos skolēnus
Skatīt visus komentārus