Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
VKPAI vadītājs Dambis: "Nedrīkst ielauzties Lielajos kapos un tur kaut ko postīt".

Pieminekļu aizsardzības inspekcijā uzskata, ka kapu tramvaja līniju var risināt arī citādāk

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Sabiedrība
2016. gada 2. novembrī 09:30 2016. gada 2. novembrī 09:30
 
Nekādā gadījumā nedrīkst pieļaut, ka notiek vēl kāda ielaušanās Lielajos kapos un tur kaut kas tiek postīts, intervijā laikrakstam "Diena" norādījis Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas (VKPAI) vadītājs Juris Dambis.

Viņš gan norādīja, ka tramvajs ir viens no veiksmīgākajiem publiskā transporta līdzekļiem daudzās Eiropas pilsētās un to vajagot ieviest arvien vairāk. Dambis neesot pret tramvaja līnijām un tramvaja attīstību. Taču Lielie kapi ir grūts un sāpīgs objekts ar savu sakoptību, īpašuma attiecībām un īpašnieku ilgstošu nespēju to vietu sakārtot.


"Esmu arhitekts, apzinos un esmu pārliecināts, ka tramvaja līniju var atrisināt, arī netraumējot Lielos kapus. Plānotāji mēģinājuši iet vieglāko ceļu - iet cauri Lielo kapu teritorijai, kur šī tramvaja līnija varētu skart apbedījumus. Mūsu stingra prasība ir - nekādā gadījumā neiet pāri apbedījumiem. Esmu pārliecināts, ka, izmantojot jau esošo ielu trases, šo jautājumu var atrisināt," skaidro Dambis.

VKPAI līdz gada beigām par saviem līdzekļiem nolēmusi pasūtīt zemes skenēšanu, lai pierādītu, ka šajā teritorijā ir apbedījumi. To iecerēts pagūt izdarīt līdz decembrim.

Dambis skaidroja, ka lielākā problēma šajā situācijā ir izpratne un griba. Lielos kapus izmanto visa sabiedrība. Viņš nepiekrīt, ka pašvaldībai būtu liegta iespēja pievērst uzmanību šai teritorijai un veikt arī kādus kopšanas, sakārtošanas darbus. "Tā ir problēma sadarbībai starp pašvaldību un baznīcu. Ja no abām pusēm būtu sapratne un labs dialogs, domāju, ka tas jau sen būtu vismaz daļēji atrisināts un dažas vietas nebūtu kliedzošas. Ja Lielie kapi būtu sakārtoti, kopti, cik nu tas ir iespējams, tas viss, protams, prasa naudu, tad, domāju, ka reakcija nebūtu bijusi tik asa. Jautājums vairāk ir samilzis arī tāpēc, ka tuvojas pašvaldību vēlēšanas. Tā ir sabiedrības iespēja prasīt brīžos, kad politiķi ir dzirdīgāki," teica Dambis.

Godinot Baronu un Brīvzemnieku, šovakar Lielajos kapos bija iecerēts protestēt pret Skanstes tramvaja līnijas izbūvi Senču ielā. Kā informēja pasākuma organizatori, pieminot Lielajos kapos apglabātos Latvijas kultūras dižgarus, cilvēki tiek aicināti arī "protestēt pret sabiedrības interesēm neatbilstošo Rīgas domes projektu par tramvaja līnijas ierīkošanu uz Skanstes rajonu caur Lielajiem kapiem".

Jau ziņots, ka Rīgā ir iecerēts izbūvēt jaunu tramvaja līniju Skanstes ielas virzienā Lielo kapu tuvumā, kas satracinājis daļu rīdzinieku, kuri pārmet mirušo piemiņas zaimošanu.

Rīgas dome un "Rīgas satiksme" gan ir solījušas, ka tramvaja līnija ies tikai pa Senču ielu, neaizskarot Lielo kapu teritoriju, bet Rīgas domes Satiksmes departaments ir izsūtījis vēstules 46 zemes īpašniekiem par teritoriju, kas atrodas ielu sarkanajās līnijās, atsavināšanu.

LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Uzmācīgās drozofilas: 5 veidi, kā no tām tikt vaļā bez īpašas piepūles
Elita Drāke grāmatā par sevi atklāj šokējošu stāstu par pirmajām attiecībām
FOTO: pirmizrādi piedzīvo "Oskaram" virzītā filma "Mana brīvība" 1
Pievienot komentāru