Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Neraugoties uz apsardzi, šorīt Vanšu tiltā atkal uzrāpies vīrietis

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Sabiedrība
2012. gada 23. jūlijā 08:42 2012. gada 23. jūlijā 08:42
 
Neskatoties uz Vanšu tilta fizisku apsardzi, šorīt kādam 24 gadus vecam vīrietim izdevies uzkāpt tilta vantīs līdz pat tilta pilona augšējai daļai, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Šis incidents noticis tikai aptuveni diennakti pēc iepriekšējā gadījuma, kad kāds 1986.gadā dzimis vīrietis naktī uz svētdienu pēc strīda ar draudzeni uzkāpa Vanšu tilta virsotnē.

Šorīt izsaukums VUGD saņemts plkst.5.53. Ierodoties notikuma vietā, glābēji konstatējuši, ka kāds jauns vīrietis uzrāpies jau aptuveni 70 metru augstumā, kas ir pārāk liels augstums, lai kāpēju noceltu ar autopacēlāja palīdzību.

Jaunais vīrietis turpinājis rāpties pa vantīm arvien augstāk. Lai netērētu laiku, glābēji izzāģējuši tilta pilona durvis, kas tika aizmetinātas pēc nedēļas nogalē notikušā incidenta, un devušies uz pilona augšējo daļu.

Kad jaunais vīrietis uzkāpis līdz pat tilta pilona augšējai daļai, pēc īsām pārrunām VUGD pārstāvim izdevies viņu pierunāt ar virvi ļaut sevi uzvilkt drošībā pilona virsotnē. Pēc novešanas lejā pa pilona iekšpusi, 1988.gadā dzimušais jaunietis nodots policijas rīcībā.

Valsts policija uzsākusi kriminālprocesu par huligānismu. Kā liecina Valsts policijas informācija interneta vietnes "Facebook" profilā, 1988.gadā dzimušais jaunietis agrāk nav sodīts par kriminālpārkāpumiem. "Taču kāpšana tilta vantīs šo faktu visdrīzāk mainīs," piebilst policijas pārstāvji.

Policijai esot aizdomās, ka jaunietis varētu būt lietojis narkotiskās vielas. To, vai jaunietis bijis apreibinošo vielu ietekmē, noskaidros ekspertīzē.

VUGD pārstāvji pagaidām nevarēja izskaidrot, kādēļ tilta apsardzei, kura kopš vakardienas sargā tiltu pret šādiem gadījumiem, nav izdevies šorīt novērst mēģinājumu uzrāpties tilta vantīs.

Patlaban strādnieki atkal aizmetina tilta pilona durvis. Pēc šā rīta incidenta vantis sargā Rīgas Pašvaldības policijas darbinieki.

Kā ziņots, pēc Rīgas mēra Nila Ušakova (SC) rīkojuma, lai nepieļautu jaunus mēģinājumus iekarot tilta smaili, no vakardienas nodrošināta Vanšu tilta fiziska apsardze. Pie tilta vantīm, tehniskajā joslā brauktuves vidū, novietots uzņēmuma "Rīgas tilti" kravas furgons, kurā atrodas viens darbinieks. Kravas automašīna atrodas pie vantīm Rīgas centra pusē - tieši tās pārgalvji iecienījuši tilta smailes iekarošanas mēģinājumos.

Kā iepriekš novēroja aģentūra LETA, ap tilta vantīm izvietots iežogojums un to apakšējā daļa nosmērēta ar slidenu pārklājumu - solidolu, tiesa, vizuāli grūti noteikt, vai šī viela joprojām pilda savas funkcijas.


LETA / Foto: Evija Trifanova / LETA

Citi šobrīd lasa

Einars Repše ar jauno draudzeni dodas lūkot ekspremjera debiju kino
“Vagner” algotnis pastrādā kārtējo slepkavību
VIDEO: Dņipra aiznes māju, dzīvnieki glābjas no plūdiem. Cik liela bija uzspridzinātā HES - salīdzinām ar Pļaviņu HES. 6
Pievienot komentāru