Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Pēc nedēļas Maskavā valsts niknākais ienaidnieks kļūs par Latvijas lielāko fanu

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Politika
2012. gada 13. martā 10:55 2012. gada 13. martā 10:55
 
Daudz kritizētais TV5 žurnālists Andrejs Mamikins pēc atgriešanās no Maskavas teic, ka Latvija ir brīnišķīga zeme un krievi pēc nedēļas ekskursijas Krievijā sāks gan mācīties latviešu valodu, gan cienīt Latviju.

Skandalozais TV5 žurnālists Andrejs Mamikins pēc atgriešanās no Maskavas ir pārliecinājies, ka Latvijā ir viena brīnišķīga valsts un viņš negribētu dzīvot Krievijā.

Mamikins ne vienu reizi vien gan no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes, gan no televīzijas skatītāju – latviešu puses ir saņēmis asu kritiku par viņa vadītajā raidījumā „Bez cenzūras” izskanējušajiem sižetiem, kuri tika traktēti kā nacionālo naidu kurinoši un prokremliski noskaņoti.

Dzīve Maskavā – elle un murgs

Tagad, pēc visa spriežot, Mamikins no savu kādreizējo oponentu puses varētu saņemt slavas dziesmas. Mamikins marta sākumā bija komandējumā Krievijas galvaspilsētā, kur atspoguļoja Krievijas prezidenta vēlēšanas. Viņa reportāžas varēja vērot gan LNT, gan TV5. Par saviem piedzīvojumiem Maskavā viņš stāsta portāla tvnet.lv krievu versijai.

Viņš stāsta, ka Latvijai nelojālo krievus pamudināt ne tikai mīlēt Latviju, bet arī iemācīties latviešu valodu varētu nedēļu ilga ekskursija Maskavā. Pēc atgriešanās no šādas ekskursijas krievi aiz laimes skūpstīs Rīgas stacijas peronu un gribēs savu atlikušo mūžu pavadīt Latvijā. Mamikins situāciju Maskavā apraksta kā elli un murgu.

Viņš ierosina Nacionālajai apvienībai un latviski noskaņotiem politiķiem nevis tērēt naudu dažādiem integrācijas projektiem un patriotiskās izglītības programmām, bet gan par tam atvēlēto naudu krieviem pirkt nedēļu ilgas ceļazīmes uz Maskavu, lai viņi uz savas ādas pārliecinātos, cik sūra dzīve ir Krievijā un cik laba tā ir Latvijā.

Ar steku pa galvu Maskavā – tas ir normāli

„Laba mums ir valsts. Pavisam nopietni. Kopumā laba, demokrātiska, korekti attiecas pret saviem iedzīvotājiem. Pie mums reāli mēneša laikā ierēdņi atbild uz iedzīvotāju vēstulēm valsts institūcijām; šeit, pieejot pie apsarga, tik tiešām var saņemt atbildi uz uzdoto jautājumu. Šeit vilcieni un lidmašīnas kursē pēc saraksta, šeit nevajag rādīt pasi, līdzko ieraugi policistu, šeit tevi uzrunā uz „Jūs” un gandrīz nekad neizturas rupji.

Cita lieta – Maskava. Ja tev metro ar elkoni neiesita pa seju – tev paveicās. Ja policija konfiscēja televīzijas kameras kaseti, pat ja tev ir Krievijas Ārlietu ministrijas akreditācija, - arī tas ir normāli. Ja ar steku iesit pa galvu elektriskajā vilcienā un neatvainojas – arī tas ir normāli: tu vienkārši brauci vienā vagonā kopā ar futbola faniem un policisti mērķēja nevis tev, bet gan futbola līdzjutējam, kurš skaļi bļaustījās.

Ja tu par 20 minūšu braucienu taksī samaksāji 1000 rubļu (apmēram 18 latus) un armēņu taksists tevi aizveda citā vietā un pazuda, arī tas ir normāli,” raksta Mamikins.

Kā krievu piespiest skūpstīt Rīgas stacijas peronu?

Tālāk Mamikins pieskaras arī politisko procesu analīzei – gan pie mums, gan Krievijā:

„Pie mums Latvijā pat visniknāko interneta komentāru pret valsts premjerministru neviens pat īsti nepamanīs, pašu premjeru ieskaitot. Savukārt Krievijā pat visnotaļ nevainīgi protesti pret varas nekaunīgiem meliem un visatļautību, var radīt veselības problēmas un vairākus mēnešus cietumā.

(Raivja) Dzintara, (Imanta) Parādnieka un citu nacionālo politiķu vietā, es nežēlotu Latvijas nodokļu maksātāju naudu, lai Latvijas krieviem organizētu ekskursijas uz Krieviju.

Turklāt, lai mūsu krieviem nebūtu kultūras šoka un totāla naida lēkmes (pret savu tēvzemi), vajadzētu sākt ar Maskavu – kā nekā tur civilizācijas līmenis ir salīdzināms ar pie mums esošo. No šādiem braucieniem, manuprāt, būtu divi ieguvumi.

Pirmais: vietējie krievi labāk uzzinātu savas lielās etniskās dzimtenes vēsturi. Saprast Krievijas vēsturi – tādu traģisku, bet vienlaikus dižu un aizraujošo, vienmēr ir labi.

Otrais: padzīvojot vismaz nedēļu Maskavā, pat mūsu valsts visniknākais ienaidnieks kļūs par Latvijas vislielāko fanu. Viņš sāks mīlēt mūsu valsti, nevis baidoties, ka var dabūt sitienu ar koku, bet patiesi un no visas sirds.

Nopirkt biļeti vilciena, autobusa, lidmašīnas biļeti. Pēc nedēļas, kad ekskursants atgriezīsies no Krievijas, viņš skūpstīs Rīgas Centrālās stacijas peronu, viņam sagribēsies runāt latviski. Galvenais, lai tikai biļete nebūtu vienā virzienā…”

„Bez cenzūras” Maskavā: Andreja Mamikina intervija ar Krievijas opozīcijas līderi Gariju Kasparovu


Kasjauns.lv/Foto: no izdevniecības „Rīgas Viļņi” arhīva

Citi šobrīd lasa

5 neparasti sirdslēkmes simptomi, kas var parādīties acīs
Tās visas vairs nav tikai veco cilvēku slimības! Satraucoši dati par cilvēku veselību Latvijā
VIDEO: gājējus Rīgas centrā pārsteidz žurkas, kuras siro pa miskastēm 7
Pievienot komentāru