Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Fotoradaru firmai izdevīgāk maksāt sodus nekā pildīt līgumu

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Sabiedrība
2012. gada 29. janvārī 21:05 2012. gada 29. janvārī 21:05
 
Firmai "Vitronic Baltica", kas ar valsti noslēgusi līgumu par fotoradaru uzstādīšanu, izdevīgāk ir maksāt soda procentus nekā pildīt līgumu, šodien ziņo TV3 raidījums "Nekā Personīga".

Stacionāro fotoradaru neuzstādīšana ir izdevīga firmai "Vitronic Baltica".

Raidījuma rīcībā esošā līguma kopijā rāda, ka paredzētais līgumsods ir 0,001%. Līdz ar to "Vitronic Baltica" izdevīgāk ir maksāt līgumsodu un strādāt ar pārvietojamiem radariem, kas nes peļņu. Stacionāros radarus firma vēl aizvien nav uzstādījusi.

Līgums, kurš līdz šim nav bijis publiski pieejams liecina, ka kopējais projekta apjoms uz pieciem gadiem ir 11 253 000 latu. Lielākā izmaksu daļa - 6 700 000 latu plānoti projekta apkalpošanai. Divi miljoni radaru iegādei, gandrīz divi - iekārtu uzturēšanai.

Šajā summā nav iekļauta firmas peļņa, taču līgums liecina, ka "Vitronic Baltica" to plānojusi 9% apmērā no projekta izmaksām.

Līgums paredz, ka noteiktā ātruma pārkāpuma fiksēšanas robežai nevajadzētu pārsniegt 20 kilometrus stundā, ja vien policija neprasa samazināt ātruma pārkāpuma fiksēšanas robežu. Atšķirībā no līgumā lasāmā, Valsts policijas Prevencijas nodaļas vadītājs Edmunds Zivtiņš šonedēļ vairākkārt uzsvēra, ka visos gadījumos ātruma pārkāpumu fiksē no plus trīs kilometriem stundā.

Par projekta apturēšanu policija negrib runāt. "Vitronic Baltica" dots laiks līdz 20.maijam. Ja līdz tam netiks uzbūvēti stacionārie foto radari, tad gan līgumu lauzīs.

Tikmēr šobrīd jau vairāki autovadītāji apstrīdējuši viņiem izsniegtos protokolus tiesā. Viens no tiem par fiksēto ātrumu 100 kilometri stundā uz Jūrmalas šosejas pie Babītes. Fotogrāfijā ir divas automašīnas, bet vadītājs pārliecināts, ka braucis, nepārkāpjot noteikumus, un radars nofiksējis blakus braucošā auto ātrumu.

Tiesas spriedumā Vācijā pirms pāris gadiem "Vitronic Baltica" foto radiem tika konstatēta kļūda - laika aizture. Vienā kadrā fiksētiem auto ātrums tika atzīts par neprecīzu.

Līdzšinējā finanšu statistika "Vitronic Baltica" un arī valsts kasei bijusi pozitīva. Gandrīz trīs mēnešos soda kvītīs izrakstīti 280 000 latu. Trīs mēnešos visvairāk ātruma pārkāpumi fiksēti Ulmaņa gatvē - 2494. Krasta ielas vienā galā - 1821 ātruma pārkāpums, otrā - 1809 pārkāpumi. Ceturtā "sodītākā" vieta ir Ādaži pie Baltezera kapiem -1701 protokols. Piektajā vietā ir A10 autoceļš Babītes novadā virzienā uz Jūrmalu (1664), bet sestajā - Garkalnes A2 autoceļš virzienā uz Rīgu (1591).

Zivtiņš pārliecināts, ka šīs nedēļas foto radaru rezonanse ātri noplaks, līdzīgi kā tas bijis pēc pirmo četru pārvietojamo foto radaru ieviešanas. Viņaprāt daudz būtiskāk tagad pieņemt lēmumu, ka naudu, kas ienāk budžetā par foto radaru fiksētajiem ātruma pārkāpumiem, tiek novirzīta jauno autovadītāju apmācībai un ceļu remontiem.

Jau ziņots, ka no 21.janvāra uz Latvijas ceļiem ātruma pārkāpumus fiksē vēl 15 jauni pārvietojamie fotoradari, iepriekš apstiprināja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Lita Juberte.

Līdz ar to patlaban kopumā uz Latvijas ceļiem darbojas 34 radari.


LETA/Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Šādas bērnu ciešanas ne pie kā laba nenovedīs! Ārsts vēršas pie vecākiem, kuri nedod bērniem pretsāpju zāles 
Uzmācīgās drozofilas: 5 veidi, kā no tām tikt vaļā bez īpašas piepūles
Elita Drāke grāmatā par sevi atklāj šokējošu stāstu par pirmajām attiecībām
Pievienot komentāru