Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Anitai Melderei divas izstādes

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Kultūra
2009. gada 11. jūnijā 22:14 2009. gada 11. jūnijā 22:14
 
Gleznotājas Anitas Melderes jubilejas personālizstāde „Runā ar mani” bija apskatāma Jūrmalas pilsētas muzejā Majoros. 30. jūnijā Rīgā, galerijā „Bastejs”, tiks atklāta viņas izstāde „Jubileja”.

Krāsainību, dzidrus toņus, optimismu, dzīvesprieku un emocijas izstaro Anitas Melderes  darbi – ne velti mākslas pazinēji viņu uzskata par vienu no atraisītākajām un spožākajām koloristēm. Meldere savās gleznās centusies ielikt vēstījumu par dzīvības trauslumu un spēku, par mīlestības nozīmi un cerības par pārlaicīgā iespējamību.

Daudziem atmiņā palikušas Melderes abstraktās gleznas – no 1994. gada viņa ļāvusies abstraktās glezniecības valdzinājumam. Interesanti, ka arī skatītājos šķietami haotiskais krāsu jūklis spēj savērpt dažādu emociju virpuļus.  Pēc 15 gadus ilgušā abstraktās glezniecības perioda māksliniece pēdējos gados atgriezusies reālismam tuvākos izteiksmes veidos.

Anita Meldere dzimusi 1949. gadā. Mācījusies J.Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā,  absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu. Šobrīd ir Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes Tēlotājas mākslas katedras vadītāja, kā arī krāsu mācības docētāja Latvijas Mākslas akadēmijas Funkcionālā dizaina nodaļā.

Kopš 1973.gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre. Sākot ar 1972.gadu, piedalās daudzās nozīmīgās izstādēs kā Latvijā, tā arī ārzemēs. Līdz 1994.gadam Anita Meldere strādājusi portreta, klusās dabas un figurālajā žanrā, vēlāk pievērsusies abstraktajai glezniecībai. Māksliniece strādā eļļas, akvareļa un akrila tehnikās, kā arī litogrāfijā.

Sarīkojusi aptuveni 50 personālizstādes Latvijā un ārzemēs, tostarp 1995. un 2002.gadā Latvijas Nacionālā Mākslas muzejā Rīgā, kā arī Vācijā, Kanādā, Beļģijā un Norvēģijā. Anitas Melderes gleznas atrodas muzejos un mākslas krātuvēs Latvijā, Lietuvā. Gruzijā, Krievijā, Japānā, kā arī privātkolekcijās Latvijā, Krievijā, ASV, Francijā, Beļģijā, Dānijā, Vācijā.  

Anda Leiškalne/Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Kaspars Dimiters kapos atklāj savu karam veltīto dziesmu albumu. FOTO 11
“Vagner” algotnis pastrādā kārtējo slepkavību
VIDEO: Dņipra aiznes māju, dzīvnieki glābjas no plūdiem. Cik liela bija uzspridzinātā HES - salīdzinām ar Pļaviņu HES. 6
Tēmas: ASV
Pievienot komentāru